Kragerø, 22. desember 2025
INFORMASJONSSKRIV TIL KUNDER, LEVERANDØRER OG ANSATTE I KRAGERØ SJØTJENESTER AS
Det er med stor glede og entusiasme jeg kan informere om at det er inngått avtale om å selge Kragerø Sjøtjenester AS til Repstad Anlegg AS, som igjen er et heleid datterselskap av Endúr ASA. Dette er utelukkende en positiv begivenhet for alle involverte parter, og markerer et nytt og spennende kapittel i selskapets historie. Transaksjonen forventes å bli gjennomført innen utgangen av januar 2026.
Om Repstad Anlegg og Endúr
Repstad Anlegg er et solid og anerkjent entreprenørselskap med hovedkontor i Kristiansand, som har lang erfaring innenfor markedet for spesialiserte anleggsprosjekter og sjøarbeider. Selskapet har bred kompetanse på blant annet kai, sjøarbeid (herunder mudring, miljøtildekning, utfylling og fundamentering m.m.), grunnarbeid og diverse anleggskonstruksjoner, og jobber bredt mot både offentlige og private kunder. Repstad Anlegg gjennomfører prosjekter over hele Norge og er kjent for sin kvalitet og pålitelighet.
Repstad Anlegg inngår som et datterselskap i det børsnoterte konsernet Endúr ASA. Endúr er en ledende aktør innen infrastrukturmarkedet i Norden, med flere datterselskaper som samlet tilbyr et bredt spekter av tjenester både på land og til sjøs. Oppkjøpet av Kragerø Sjøtjenester AS er en del av Endúrs uttalte vekststrategi.
Fremtiden for Kragerø Sjøtjenester
Det viktigste budskapet er at salget ikke vil medføre noen store endringer i vår daglige drift. Kragerø Sjøtjenester skal fortsatt operere som en selvstendig juridisk enhet. Selskapets navn og logo videreføres, og vår lokasjon i Kragerø vil bestå som før. Alle ansatte blir med videre i sine gjeldende stillinger. Dette inkluderer også meg selv og Mats Sivertsen, som vil fortsette å være sentrale i selskapets drift.
Vi ser frem til å fortsette samarbeidet med alle våre eksisterende og potensielle nye kunder og leverandører på samme måte som tidligere. Dagens eiere av Kragerø Sjøtjenester har stor tro på de mulighetene som ligger i det nye samarbeidet, og har derfor valgt å motta deler av oppgjøret for salget som vederlagsaksjer i Endúr ASA. Dette understreker vår langsiktige tro på selskapets videre utvikling og det felles potensialet vi nå kan realisere sammen.
Økt kapasitet og kompetanse
Synergiene mellom Kragerø Sjøtjenester og Repstad Anlegg er betydelige. Begge selskaper har spisskompetanse innen sjøarbeider og maritime entreprenørtjenester, og vil gjennom dette samarbeidet tilføre hverandre økte kapasiteter og utfyllende kompetanse. Dette gjør at vi kan tilby et enda bredere tjenestespekter og påta oss større og mer komplekse oppdrag fremover.
Kragerø Sjøtjenester vil fortsatt være en sterk og lokalt forankret aktør i Kragerø og Sørøst-Norge, men vil i samarbeid med Repstad Anlegg naturlig kunne dekke et enda større geografisk område.
Vi er overbevist om at denne sammenslåingen vil styrke vår posisjon i markedet og komme både våre ansatte, kunder og leverandører til gode.
Dersom dere har spørsmål knyttet til denne informasjonen, er dere velkomne til å ta kontakt med meg.
Med vennlig hilsen,
Morten Sivertsen
Daglig leder
Kragerø Sjøtjenester AS
Tlf: +47 45233111
E-post: morten@sjotjenester.no

